سفارش تبلیغ
صبا ویژن
نقش طایفه مرادقلی و تیره های وابسته در انقلاب و دفاع مقدس
http://www.vivaupload.ir/images/0kz5evkx0lv1btbaphod.jpg

http://www.vivaupload.ir/images/y4cy17v6pqfsuowztn.jpg

http://www.vivaupload.ir/images/7qe0gp4rt8myi22jwe78.jpg

 جانباز عباس مرادقلی امروزصبح  به رحمت ایزدی  شتافت . طایفه مرادقلی  مراتب قدردانی خود را از این جانباز سرافراز که تبلور عینی ایثار را به منصه ظهور رساند، ابرازمی داردعباس مرادقلی، مهاجر مسافری بود که پس از سال‌ها دوری از معشوق و معبود خود، سبکبال به سوی معبود خود شتافت؛ عاشقی که واژه ایثار و انسان دوستی را مبهوت خود ساخت: ضایعه درگذشت این عزیز را به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال علو درجات برای آن مرحوم و صبر جمیل برای بازماندگان مسئلت می‌کنم‌؛‌ روحش شاد و راهش پر رهرو باد . عباس مرادقلی، جانباز 20 درصد و از مبارزین انقلابی بود که تحت امر حضرت آیت الله طالقانی فعالیت مبارزاتی داشت و پس از پیروزی انقلاب وارد عقیدتی سیاسی ارتش شد ومدت ده سال و هشت ماه و هشت روزسابقه ایثارگری و حضور در جبهه داشت . ایشان از جمله افرادی بود که درروز پنجشنبه مورخه  17/11/1392و در یادواره شهید تیمور مرادقلی و شهدای طایفه از وی تجلیل شد .

 

img_5.jpg

 

جانباز حاج عباس مرادقلی فرزند اسماعیل

عباس مرادقلی فرزند اسماعیل در سال 1343 در گنبد کاووس در خانواده ای مذهبی و مأنوس با قرآن و اهل بیت به دنیا آمد وی دوران ابتدائی را در کنار خانواده در روستای تاتار اولیاء از توابع گنبد کاووس گذراند.دوران راهنمایی را به شاهرود از توابع استان سمنان نقل مکان نمود بعد از گذشت یک سال به منطقه 17 تهران رفته و در مدرسه راهنمایی بهبهانی مشغول به تحصیل شد . در کنار تحصیل ، بعد از ظهرها در دانشگاه خصوصی فردی به نام مهندس حبیب نفیسی مشغول کار و در نهایت در سال 1356 موفق به اخذ مدرک سوم راهنمایی گردید.اتمام دوره راهنمایی وی همزمان با اوج گیری مبارزات ملت ایران بر علیه رژیم ستم شاهی در سال 1357 شد .

 سپس ضمن تحصیل در دبیرستان وارد گروههای انقلابی گردید فعالیتهای سیاسی ایشان از همان زمان آغاز گردید و در یکی از از گروههای تحت عنوان پیروان خط امام خمینی (ره) که زیر نظر آیت الله طالقانی رهبری می شد فعالیتشان را شروع  و به دلیل اینکه جوانی فعال و زیرک بود خیلی زود مورد توجه قرار گرفت و به عنوان سرگروه یک تیم انتخاب شد .

از جمله فعالیتهایی که توسط ایشان و تیم همراهش صورت می گرفت شعار نویسی بر علیه رژیم شاهنشاهی ، پخش اعلامیه های حضرت امام خمینی (ره) و تشویق مردم جهت شرکت در تظاهرات بر علیه رژیم شاهنشاهی و ...و فشار بر علیه رژیم جهت آزادسازی زندانیان سیاسی که در همان زمان حضرت امام خمینی (ره) به آیت الله طالقانی لقب ابوذر زمان را دادند.

از دوستان نزدیک وی که در مبارزات با ایشان همکاری داشته اند آقای محمد علی مرادقلی فرزند شاهمیر ساکن زاهدان – احمد علی مرادقلی – غلام حسین مرادقلی فرزند ابراهیم از روستای کلبعلی زابل که در آن زمان ساکن گرگان بود و محمود جهانتیغ و .... می باشند .

ازمناطقی که ایشان بیشترین فعالیت را داشته منطقه خجیر تهران محل تفریحگاه شاه و درباریان معروف به کاخ چوبی بود در آنجا  تعداد زیادی در قالب کارگروه باغبان مشغول کار بودند این گروه در هوشیاری و بیداریشان با پخش اعلامیه های حضرت امام خمینی نقش بسزایی داشته اند . تا جایی که نقشه ترور شاه را  با کمک فردی به نام داوود که مسئول شکارگاه بود به اجرا درمی آورند در ابتدا سلاح خفیف را به داخل شکارگاه وارد و قصد داشتند در فرصت مناسب که شاه جهت تفریح به خجیر می آید وی را ترور نمایند متاسفانه در آخرین مراحل اجرای نقشه  ،  گارد شاه متوجه شده و داوود که قصد اجرای نقشه ترور را داشت به شهادت می رسد .اما شهادت داوود باعث دلسردی نگردید و در یک اقدام دیگر اعضای تیم عکس شاه را به گردن یک الاغ آویزان و در مسیر تفریح گاه شاه رها و خودشان متواری می گردند.

برابر گفته های دوستان جانباز عباس مرادقلی و اقوامی که عیناً مشاهده نموده اند : روزنامه رنگین کمان که در آن زمان اخبار مبارزان را به چاپ می رساند عکس بزرگی ازاین جانباز عزیز را در تیتر اول روزنامه در حالی که با مشت های گره کرده در حال شعار دادن بود به چاپ می رساند و ایشان را به عنوان یکی از سران و فعالین انقلابی معرفی می نماید. اقوام و دوستان از وی می خواهند مدتی را مخفی باشد تا دست نشاندگان رژیم شاهنشاهی به وی آسیب نرسانند ولی او که شهادت را سعادت می دانست با کمال شجاعت اعلام می کند من اگر از این افراد ترسی به دل می داشتم پا به مبارزه نمی گذاشتم.

این مبارزات ادامه یافت تا اینکه با آمدن حضرت امام (ره) به وطن وپیروزی انقلاب اسلامی و تعیین دولت موقت ضمن ادامه فعالیت ها مجدداً در چاپخانه مشغول کار می گردد. اما برخی از سلطنت طلبها و گروه های چپ از جمله سازمان منافقین اقدام به راهپیمایی می نمودند برادر عباس مرادقلی و دوستانش به فعالیتهای انقلابی و دفاع از انقلاب ادامه داده تا جایی که در مقابل راهپیمایی های مخالفان کوتاه نیامده و در مقابلشان در طرفداری از انقلاب اسلامی راهپیمایی و به مقابله با آنها می پرداختند.

در یکی از این راهپیمایی ها آقای غلامحسین مرادقلی فرزند ابراهیم از روستای کلبعلی زابل در دانشگاه تهران به دست مخالفان می افتد و از وی می خواهند به حضرت امام خمینی (ره) توهین کند که وی از این کار امتناءمی ورزد به همین دلیل می خواهند در جلوی دانشگاه او را حلق آویز نمایند . نیروهای انقلابی که شاهد مهیا نمودن وی برای حلق آویز کردن بودند به دانشگاه حمله می کنند و او را آزاد می نمایند.در عکس زیر تصویر ایشان را ملاحظه می فرمایید اما فعلا متاسفانه از ایشان اطلاعی ندارم هر کجا هستند برایشان آرزوی سلامتی می نمایم.


img_6.jpg

       از سمت چپ : نفر اول غلامحسین مرادقلی - نفر سوم عباس مرادقلی


               مسافرت ایشان به زاهدان و ادامه مبارزات در کنار شهید کریمپور 

با توجه به اینکه شغل اصلی و فعالیت در چاپخانه به عنوان تخصص کاری برایشان مطرح بود جانباز عباس مرادقلی به همراه دوستانش به زاهدان آمدند و اقدام به تأسیس چاپخانه 22 بهمن نمودند . در حال حاضر به عنوان مؤسسه چاپ ونشر استان واقع در خیابان شهید بهشتی می باشد شروع فعالیت در زاهدان همزمان شد با انفجار حزب جمهوری توسط منافقین کوردل .

جانبازحاج عباس مرادقلی که انقلاب را با تمام وجودش درک کرده بود دست از همکاری و همراهی انقلابیون بر نداشته و در زاهدان با شهید بزرگوار کریم پور که در سپاه پاسداران فعالیتهای فرهنگی می کردند همکاریش را آغاز می نماید . ضمناً شهید کریم پور به عنوان نماینده حزب جمهوری اسلامی در زاهدان و محل فعالیتشان در تقاطع خیابان طالقانی و مصطفی خمینی مجتمع اداری فرهنگی شهید نوری صفا فعلی به صورت شبانه روز  بود.

از جمله فعالیتهایشان پخش روزنامه و مجله من جمله مجله کودک مسلمان بلوچ در بین دانش آموزان و مدارس بوده است و فعالیتهای فرهنگی در حزب جمهوری اسلامی گردآوری مجلات و کتب معاندین و تهیه جوابیه برای آنها بود ایشان تایپ کردن نامه ها و جوابیه ها را انجام می داد.

تقاضای رفتن به جبهه

با شروع جنگ تحمیلی توسط رژیم بعث عراق به کشور عزیزمان آقای  حاج عباس مرادقلی تقاضای رفتن داوطلبانه به عنوان بسیجی  به جبهه های حق علیه باطل را می نماید که با مخالفت مسئولین مواجه می شود از ایشان خواسته می شود که وجود شما در اینجا ضرورت بیشتری داردپس از اینکه از رفتنش به جبهه جلوگیری به عمل می آید، مخفیانه به دفتر گزینش و استخدام ارتش مراجعه و اولین سوالش این است که آیا به جبهه هم می فرستید مسئول وقت آن زمان ستوانیار شهرکی اعلام می دارد احتمالش هست بفرستند و همچنین احتمال دارد نفرستند.

آقای مرادقلی اعلام می دارد در صورتی که به جبهه بفرستید حاضرم ثبت نام کنم و بالاخره ثبت نام انجام و سه ماه در پادگان آموزشی لشکرک تهران آموزش نظامی را سپری می کند.

از آنجا که فعالیتها و عملکرد وی بر همگان آشکار بوده و در همان زمان حفاظت اطلاعات در حال شکل گیری در ارتش بودابتدا جذب حفاظت می گردد ولی بنا به علاقه ای که به بحث های مذهبی و عقیدتی داشته به قسمت سیاسی ایدئولوژیک انتقال می نماید ( البته سیاسی ایدئولوژیک همان عقیدتی سیاسی فعلی می باشد )

در ادامه مدت 8 ماه در سازمان عقیدتی سیاسی دوره های لازم را می گذراند و در سال 1362 به عقیدتی سیاسی لشکر 88 زرهی مستقر در استان سیستان و بلوچستان منتقل و به عنوان مسئول عقیدتی سیاسی گردان 212 ارتش در شهرستان زابل منصوب و بلافاصله بنا به علاقه ای که داشته داوطلبانه به جبهه اعزام و در مناطق مختلف جنگی بعنوان مسئول عقیدتی سیاسی  خدمت می نماید. ایشان در تک مورخه 31/4/67 در سومار از سمت راست دچار موج انفجار و جانباز مغز و اعصاب 20 درصدمی گردد . وی بعد از قبول قطعنامه 598 تا چندین سال در مناطق عملیاتی حضور داشته است.

این ایثارگر عزیز و گرانقدر بمدت ده سال و هشت ماه و هشت روز سابقه حضور در جبهه و مناطق عملیاتی را داشته و مفتخر به درجه جانبازی شده است  و در حال حاضر بازنشسته ارتش جمهوری اسلامی می باشد.

 


 

 
موضوع مطلب :


دوشنبه 92 بهمن 21 :: 11:13 صبح :: نویسنده : محمد مرادقلی

 

فقر فرهنگی را با زندگی نامه شهدا جبران کنیم

 

امام جمعه زاهدان گفت: فقر فرهنگی خود را از طریق بیان زندگینامه، رفتار و کردار شهدا در جامعه جبران کنیم.
پنجشنبه 17 بهمن 1392 - ساعت 23:12:54
کد مطلب: 33438
 

به گزارش پایگاه خبری دادمردان به نقل از تسنیم،آیت‌الله عباسعلی سلیمانی پیش از ظهر امروز در نخستین یادواره شهید انقلاب سیستان و بلوچستان «شهید تیمور مرادقلی» در سالن اشراق زاهدان اظهار کرد: در قرآن، ما هم جریان حق داریم که سوره «نوح» است و هم جریان باطل داریم که سوره «ابولهب» است، هر دوی این سوره‌ها ذکر شده‌اند تا مردم خود مقایسه کنند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند حتما برای شهدا، یادواره برگزار کنید و زندگینامه و وصایا، رفتار و کردار این افراد را که سرمایه‌های بی‌نظیری برای جامعه ما هستند، بیان کنید.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: بنابراین وظیفه ما این است تا با برگزاری یادواره شهدا، فقر فرهنگی خودمان را از طریق بیان زندگینامه، رفتار و کردار این بزرگواران جبران کنیم.

سلیمانی گفت: در این جلسه برای سرگرمی و تفریح نیامده‌ایم بلکه برای تقدیر از شهدا جمع شده‌ایم.

وی تصریح کرد: چقدر از سرمایه‌های خود تجلیل می‌کنیم، حدود 36 تا 37 سال پس از شهادت این شهید بزرگوار، امسال مراسم تجلیل برگزار شده است.

امام جمعه زاهدان افزود: حدود 100 شهید وابسته به طایفه داریم، چرا از این سرمایه‌های پر ارزش یادی نمی‌شود، شهید مرادقلی یکی از تابلوهای زیبا و ارزشمند استان است.

علیرضا نخعی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز در این همایش اظهار کرد: این مراسم دو ویژگی دارد، یکی این‌که این یادواره به همت خود این طایفه برگزار شد و نقش دولتی‌ها بسیار بسیار اندک بود و دیگر این‌که از جانبازان و آزادگان حاضر در این محفل هم یادی شد.

نخستین یادواره شهید انقلاب سیستان و بلوچستان، شهید «تیمور مرادقلی» امروز با حضور گسترده اقوام وابسته در استان، بارکزهی، کوچکزهی و مرادقلی در سالن اشراق زاهدان برگزار شد.

این یادواره که با حضور جمعی از مدیران و مسئولان استانی برگزار شد با محوریت این شهید بزرگوار از دیگر شهدا و جانبازان طایفه که شناسایی شده‌اند، یادی شد.

در این یادواره هم‌چنین پیام وزیر آموزش و پرورش، پیام استاندار سیستان و بلوچستان و پیام معاون رئیس جمهور در امور ایثارگران و شهدا در خصوص این شهید والا مقام قرائت شد.

شهید تیمور مرادقلی همزمان با اوج گیری مبارزات انقلابی به رهبری امام خمینی (ره) علاوه بر شغل معلمی به عنوان دانشجوی رشته مهندسی برق در حال تحصیل و نقش بسیار تاثیرگذاری را در روشنگری دانش‌آموزان و اقوام و مردم زاهدان داشت.

از جمله فعالیت‌های وی پخش بیانیه، توزیع اطلاعیه‌ها و تصاویر حضرت امام (ره) و برگزاری و شرکت در جلسات ضد رژیم بود.

شهید والا مقام تیمور مرادقلی از برگزار کنندگان و اداره کنندگان راهپیمایی 17 بهمن ماه سال 1357 بود که در حین راهپیمایی بر اثر حمله نیروهای ضد انقلاب با اتومبیل به صفوف انقلابیون به درجه رفیع شهادت نائل و در گلزار شهدای زاهدان به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

 
موضوع مطلب :


یکشنبه 92 بهمن 20 :: 3:4 عصر :: نویسنده : محمد مرادقلی

 

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
برگزاری یادواره اولین شهید انقلاب در استان 

 

خبرگزاری پانا: یادواره اولین شهید انقلاب در استان، معلم شهید مهندس تیمور مرادقلی در زاهدان برگزار گردید.

 

به گزارش سرویس آموزش و پرورش پانا، مدیر کل آموزش و پرورش استان، با اشاره به دو ویژگی مهم برگزاری این یادواره یعنی مردمی برگزار شدن آن و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، جانبازان و آزادگان فرهنگی گفت: فرهنگیان با بصیرت و هوشیار در تمامی عرصه ها در خط مقدم جهاد و ایثار بوده و هستند. دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش به مناسبت برگزاری این یادواره پیامی صادر نمود که بدین شرح می باشد: بزرگداشت شهیدان و تکریم نام آن بزرگمردان، ملتی را که این گوهرهای ناب را در درون خود پرورانده است سرافراز می سازد.

آنان به درخشش خود، ما را سرافراز و درخشان کردند.

ملت ایران با فداکاری شهیدانش توانست خود را به قله های رفیع عزت برساند و راه روشن خود، به سوی آینده درخشان را بگشاید.

سلام خداوند و فرشتگان و پاکان عالم به شهیدان و خانواده های صبور و فداکار آنان، درود بر روح مطهر شهید تیمور مرادقلی که در حیات با برکت خود در کسوت معلمی و شیوه پیامبری، آینده سازان میهن اسلامی مان را به نور و رهایی از ظلمت رهنمون بود.

اینجانب ضمن آرزوی علو درجات برای آن شهید والامقام، شکیبایی، عزت و صلابت خانواده معزز ایشان را ارج می نهم و امیدوارم نوجوانان و جوانان خطه سیستان و بلوچستان حیات و شهادت این معلم شهید را سرلوحه زندگی، رفتار و تحصیل خویش قرار داده تا شاهد سرافرازی و سربلندی کشور عزیزمان باشیم.

یادآور می شود: معلم شهید تیمور مرادقلی از برگزار کنندگان و اداره کنندگان راهپیمایی 17 بهمن سال1357 بود که در حین راهپیمایی بر اثر حمله نیروهای ضد انقلاب به درجه رفیع شهادت نائل و در گلزار شهدای زاهدان به خاک سپرده شد.


منتشر شده              

 
موضوع مطلب :


یکشنبه 92 بهمن 20 :: 3:2 عصر :: نویسنده : محمد مرادقلی

 

 دیدار استاندار با خانواده اولین شهید انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان

» سرویس: فرهنگ حماسه - حماسه

استاندار سیستان و بلوچستان در سالروز شهادت اولین شهید انقلاب اسلامی این استان با خانواده شهید دیدار کرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در دیدار با خانواده شهید تیمور مرادقلی ضمن تبریک دهه فجر پیروزی انقلاب، کرد: شما فجرآفرینان واقعی هستید چرا که نقش اصلی را در این پیروزی ایفا کردید و بهترین کسان خود را در راه به ثمر رسیدن این انقلاب تقدیم کردید. ما امروز متنعم از محصولات این حرکت با ارزش شهیدان هستیم. شهید مرادقلی معلمی بزرگوار بود که حضور و ارتباطش با دانش‌آموزان با عشق و ایمان راسخ و یک حرکت فرهنگی بوده است.


هاشمی ادامه داد: باید موضعی را انتخاب کنیم که با افکار شهید منطبق باشد و بتوانیم این افکار را در جامعه برجسته کنیم و با اعتقاد و باور، اهداف شهیدان را قوت ببخشیم.

 

به گزارش ایسنا،تیمور مرادقلی، همزمان با اوج گیری مبارزات انقلابی به رهبری امام خمینی (ره) علاوه بر شغل معلمی، به عنوان دانشجوی رشته مهندسی برق در حال تحصیل بود و نقش بسیار تاثیرگذاری در روشنگری دانش‌آموزان و اقوام و مردم زاهدان داشت. از جمله فعالیتهای وی پخش بیانیه، توزیع اطلاعیه و تصاویر حضرت امام (ره) و برگزاری و شرکت در جلسات ضد رژیم بود. مرادقلی از برگزارکنندگان و اداره کنندگان راهپیمایی 17 بهمن ماه سال 1357 بود که در حین راهپیمایی بر اثر حمله نیروهای ضد انقلاب با اتومبیل به صفوف انقلابیون به درجه رفیع شهادت نائل و در گلزار شهدای زاهدان به خاک سپرده شد.

 

نخستین یادواره معلم شهید تیمور مرادقلی ( نخستین شهید انقلاب اسلامی ) روز گذشته 17 بهمن در سالروز شهادت این شهید با حضور چهره‌های لشکری و کشوری در مجتمع فرهنگی اشراق زاهدان برگزار شد. 

 
موضوع مطلب :


یکشنبه 92 بهمن 20 :: 3:1 عصر :: نویسنده : محمد مرادقلی

                                     امام جمعه زاهدان:

فقر فرهنگی را با بیان زندگینامه شهدا جبران کنیم

خبرگزاری تسنیم: امام جمعه زاهدان گفت: فقر فرهنگی خود را از طریق بیان زندگینامه، رفتار و کردار شهدا در جامعه جبران کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی پیش از ظهر امروز در نخستین یادواره شهید انقلاب سیستان و بلوچستان «شهید تیمور مرادقلی» در سالن اشراق زاهدان اظهار کرد: در قرآن، ما هم جریان حق داریم که سوره «نوح» است و هم جریان باطل داریم که سوره «ابولهب» است، هر دوی این سوره‌ها ذکر شده‌اند تا مردم خود مقایسه کنند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند حتما برای شهدا، یادواره برگزار کنید و زندگینامه و وصایا، رفتار و کردار این افراد را که سرمایه‌های بی‌نظیری برای جامعه ما هستند، بیان کنید.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: بنابراین وظیفه ما این است تا با برگزاری یادواره شهدا، فقر فرهنگی خودمان را از طریق بیان زندگینامه، رفتار و کردار این بزرگواران جبران کنیم.

سلیمانی گفت: در این جلسه برای سرگرمی و تفریح نیامده‌ایم بلکه برای تقدیر از شهدا جمع شده‌ایم.

وی تصریح کرد: چقدر از سرمایه‌های خود تجلیل می‌کنیم، حدود 36 تا 37 سال پس از شهادت این شهید بزرگوار، امسال مراسم تجلیل برگزار شده است.

امام جمعه زاهدان افزود: حدود 100 شهید وابسته به طایفه داریم، چرا از این سرمایه‌های پر ارزش یادی نمی‌شود، شهید مرادقلی یکی از تابلوهای زیبا و ارزشمند استان است.

علیرضا نخعی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز در این همایش اظهار کرد: این مراسم دو ویژگی دارد، یکی این‌که این یادواره به همت خود این طایفه برگزار شد و نقش دولتی‌ها بسیار بسیار اندک بود و دیگر این‌که از جانبازان و آزادگان حاضر در این محفل هم یادی شد.

نخستین یادواره شهید انقلاب سیستان و بلوچستان، شهید «تیمور مرادقلی» امروز با حضور گسترده اقوام وابسته در استان، بارکزهی، کوچکزهی و مرادقلی در سالن اشراق زاهدان برگزار شد.

این یادواره که با حضور جمعی از مدیران و مسئولان استانی برگزار شد با محوریت این شهید بزرگوار از دیگر شهدا و جانبازان طایفه که شناسایی شده‌اند، یادی شد.

در این یادواره هم‌چنین پیام وزیر آموزش و پرورش، پیام استاندار سیستان و بلوچستان و پیام معاون رئیس جمهور در امور ایثارگران و شهدا در خصوص این شهید والا مقام قرائت شد.

شهید تیمور مرادقلی همزمان با اوج گیری مبارزات انقلابی به رهبری امام خمینی (ره) علاوه بر شغل معلمی به عنوان دانشجوی رشته مهندسی برق در حال تحصیل و نقش بسیار تاثیرگذاری را در روشنگری دانش‌آموزان و اقوام و مردم زاهدان داشت.

از جمله فعالیت‌های وی پخش بیانیه، توزیع اطلاعیه‌ها و تصاویر حضرت امام (ره) و برگزاری و شرکت در جلسات ضد رژیم بود.

شهید والا مقام تیمور مرادقلی از برگزار کنندگان و اداره کنندگان راهپیمایی 17 بهمن ماه سال 1357 بود که در حین راهپیمایی بر اثر حمله نیروهای ضد انقلاب با اتومبیل به صفوف انقلابیون به درجه رفیع شهادت نائل و در گلزار شهدای زاهدان به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/ ب

 
موضوع مطلب :


یکشنبه 92 بهمن 20 :: 2:56 عصر :: نویسنده : محمد مرادقلی

 

 یادواره شهید مهندس تیمور مرادقلی اولین شهید انقلاب استان در زاهدان

تاریخ: 20/11/1392
کد خبر: 8594
باهدف گرامیداشت یادو خاطره شهیدان، یادواره اولین شهید انقلاب استان سیستان و بلوچستان، شهید مهندس تیمور مرادقلی در سالن اشراق اداره ارشاد اسلامی زاهدان برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین صنعتی، یادواره شهید تیمور مرادقلی  اولین شهید انقلاب استان 17 بهمن ماه در سالن آمفی تئاتر فرهنگی هنری ارشاد با حضور مسئولین بسیج مهندسین و نظام مهندسی و خانواده معزز شهدا و ایثارگران در زاهدان برگزار گردید.

در مراسم یادواره معلم شهید مهندس تیمور مرادقلی نخستین شهید انقلاب در استان علاوه بر همسر شهید سرکارخانم میرشکار از دیگر از مبارزین انقلابی خانواده مرادقلی به شرح ذیل  تجلیل شد . 

روحانی مبارز شیخ غلامرضا عربشاهی مقدم ( مرادقلی ) یکی از این افراد می باشد . در اسناد ساواک موجود است نامبرده شخص مورد اعتماد و محرم اسرار شهید والا مقام سید محمد تقی طباطبائی بوده و متصدی حوزه علیمه حکیم زابل از سال 50 تا 57

 حسینا کوچکزایی هماهنگ کننده طایفه مرادقلی در قیام سال 1330 و نفر دوم بعد از سردار محمدرضا خان پردلی پدر شهید محمد کوچکزایی 

سرهنگ بازنشسته عباس مرادقلی فرزند حسین راننده رابطین حجت الاسلام سید محمد تقی طباطبایی و مقام معظم رهبری که در ایرانشهر تبعید بودند . 

عباس مرادقلی فرزند اسماعیل سر تیم مبارزاتی تحت امر حضرت آیت اله طالقانی و جانبازان 50 درصد محمود مرادقلی و غلام حسینی نیز با اهدا لوح تقدیر و هدایا تجلیل شد

پیام ریاست محترم سازمان بسیج مهندسین صنعتی بدین شرح است:

بسم رب الشهداء والصدیقین

(( من المومنین رجال صدقوا ما عاهدو الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدّلو تبدیلا ))

با نگاه به تاریخ چند صدساله  اخیر و شکل گیری نظام سلطه و­­ تقسیم جهان به دو بخش شرق و غرب، پی به حقایقی هرچند تلخ می بریم از آن جمله تحمیل دو جنگ جهانی اول و دوم برای مرعوب ساختن جهان و سلطه­پذیر نمودن کشورها و ملّتها با هدف استعماری و چپاول می باشد. بر­این اساس تمامی کشورها می­بایست اقمار دو کشور آمریکا و شوروی می­شدند.

در تاریکی و ظلمت سرد دیکتاتوری و نظام شیطانی و کفرآلود، در ایران زمین، خورشیدی طلوع کرد معجزه آسا و برخلاف انتظار و رویه های مرسوم که بر مبنای قدرت الهی همه جهان را روشنی بخشید و شرّ شیاطین را از کشور عزیزمان کوتاه کرد و در پی آن افول تدریجی قدرتهای شیطانی را در پی داشت.

در این بین مردانی خودساخته، به تبعیّت از مولا و مرجع زمان خویش با شناخت و معرفت از موقعیّت تاریخی به پا خواستند و با حماسه­سازی، مسیر تاریخ بشریّت را تغییر دادند و انقلابی به پا کردند جهانی، هم به لحاظ زمانی و هم به لحاظ مکانی و مجاهدتها وخونهای پاک آنها شجر? طیبه انقلاب را آبیاری کرد تا هم اکنون به عنوان حقیقت درخشان در مقابل استکبار روز به روز با اقتدار هرچه بیشتر بایستد. خدا را شکر می کنیم که امروز حاصل خونهای شهیدان گرانقدرمان در جهان اسلام بیداری اسلامی می باشد و به انتظار نشسته ایم که مرگ آمریکا و اسرائیل را هرچه سریعتر در سرتاسر جهان جشن بگیریم و با طی کردن مسیرهای سخت، یکی پس از دیگری قلّه­های علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و... را فتح نمائیم.

اینجانب ضمن ادای احترام به ساحت مقدس امام راحل (ره) و تمامی شهدای انقلاب اسلامی یاد وخاطره اولین شهید انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان، مهندس شهید تیمور مرادقلی را گرامی داشته و از خداوند منان عاجزانه خواهانم که ما را در پیمودن راه پرافتخار شهداء ثابت قدم و موفق بدارد و ضمن تقدیر وتشکر از همه خادمین شهدا موفقیّت آنان را از خداوند سبحان خواهانم.

                                                                                        محمداسماعیل کفایتی

                                                                           مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی

 
موضوع مطلب :


یکشنبه 92 بهمن 20 :: 2:38 عصر :: نویسنده : محمد مرادقلی

برگزاری یادواره اولین شهید انقلاب سیستان و بلوچستان در زاهدان

میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
شنبه ، 19 بهمن 1392 ، 09:39
باهدف گرامیداشت یادو خاطره شهیدان یادواره اولین شهید انقلاب استان شهید مهندس تیمور مرادقلی در سالن اشراق اداره ارشاد اسلامی برگزار شد .

 آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهداء از شهداء به ویژه شهید معلم مهندس تیمور مرادقلی به عنوان ارزشمند ترین افرادی که با عالم روحانی و خداوند ارتباط داشته اند نام برد و گفت : شهداء سرمایه های عظیم جامعه اند که زندگی شهداء و بیان خاطرات آنها برای ما واقعیت هایی است که در اختیار ماست و ما رسالت داریم فرهنگ ایثار و شهادت را برای نسل آینده انقلاب الگو سازی کنیم . 

وی با اشاره به این مطلب که قرآن کتاب الهی مسلمانان است و در آن آیات زیادی در رابطه با یاد بود ها آمده است افزود : در قرآن کریم به شهادت و شهید اهمیت ویژه ایی داده است که شهداء پیشکسوتان ، طائیه داران انقلاب اسلامی می باشند .

سرهنگ پاسدار عوضعلی فقیری معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان نیز گفت : مسلمانان به ویژه نسل جوان افرادی اند که اهداف نظام را پیگیری و برای پاسداشت ارزشها و آرمانهای انقلاب باید یاد و خاطره شهداء را زنده نگه دارند چرا که شهداء دین بزرگی به گردن ما دارند و رسالت و وظیفه ماست که از معنویات اهداف شهداء الگو پذیری کنیم . 

همچنین سرهنگ پاسدار عزیزالله مرادقلی مسئول سازمان بسیج مهندسین سپاه سلمان استان نیز هدف از برگزاری اولین یادواره اولین شهید انقلاب معلم شهید مهندس تیمور مرادقلی را زنده نگه داشتن یاد و نام شهداء انقلاب ، آشنایی نسل جوان با شهدای انقلاب ، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان جامعه ، و ادامه دادن راه و اهداف شهداء و تجلیل از جانبازان ، ایثارگران و خانواده معظم شهداء طایفه مرادقلی برشمرد . 

 

برگزاری یادواره اولین شهید انقلاب سیستان و بلوچستان در زاهدان

 
موضوع مطلب :


یکشنبه 92 بهمن 20 :: 12:59 عصر :: نویسنده : محمد مرادقلی
یادواره شهید تیمور مرادقلی در زاهدان/تصاویر
باهدف گرامیداشت یادو خاطره شهیدان یادواره اولین شهید انقلاب استان شهید مهندس تیمور مرادقلی در سالن اشراق اداره ارشاد اسلامی زاهدان برگزار شد .

یادواره شهید تیمور مرادقلی در زاهدان
موضوع مطلب :


یکشنبه 92 بهمن 20 :: 12:33 عصر :: نویسنده : محمد مرادقلی

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان

برگزاری یادواره اولین شهید انقلاب در استان سیستان و بلوچستان

نخعی گفت: یادواره اولین شهید انقلاب در استان، معلم شهید مهندس تیمور مرادقلی در زاهدان برگزار گردید....
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان، علیرضا نخعی با اشاره به دو ویژگی مهم برگزاری این یادواره یعنی مردمی برگزار شدن آن و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، جانبازان و آزادگان فرهنگی گفت: فرهنگیان با بصیرت و هوشیار در تمامی عرصه ها در خط مقدم جهاد و ایثار بوده و هستند. همچنین دکتر فانی وزیر محترم آموزش و پرورش به مناسبت برگزاری این یادواره پیامی صادر نمود که بدین شرح می باشد: بزرگداشت شهیدان و تکریم نام آن بزرگمردان، پیش از آنان، ملتی را که این گوهرهای ناب را در درون خود پرورانده است سرافراز می سازد. آنان که به درخشش خود، ما را سرافراز و درخشان کردند. ملت ایران با فداکاری شهیدانش توانست خود را به قله های رفیع عزت برساند و راه روشن خود، به سوی آینده درخشان را بگشاید. سلام خداوند و فرشتگان و پاکان عالم به شهیدان و خانواده های صبور و فداکار آنان. درود بر روح مطهر شهید تیمور مرادقلی که در حیات با برکت خود در کسوت معلمی و شیوه پیامبری، آینده سازان میهن اسلامی مان را به نور و رهایی از ظلمت رهنمون بود. اینجانب ضمن آرزوی علو درجات برای آن شهید والامقام، شکیبایی، عزت و صلابت خانواده معزز ایشان را ارج می نهم و امیدوارم نوجوانان و جوانان خطه سیستان و بلوچستان حیات و شهادت این معلم شهید را سرلوحه زندگی، رفتار و تحصیل خویش قرار داده تا شاهد سرافرازی و سربلندی کشور عزیزمان باشیم.(علی اصغرفانی- وزیر آموزش و پرورش). شایان ذکر است معلم شهید تیمور مرادقلی از برگزار کنندگان و اداره کنندگان راهپیمایی 17 بهمن سال1357 بود که در حین راهپیمایی بر اثر حمله نیروهای ضد انقلاب به درجه رفیع شهادت نائل و در گلزار شهدای زاهدان به خاک سپرده شد
موضوع مطلب :


یکشنبه 92 بهمن 20 :: 12:16 عصر :: نویسنده : محمد مرادقلی
1 2 3 4 5 >> >